Lista stron bloga

czwartek, 16 sierpnia 2018

Magazyn na sytuacje awaryjne

 

jak zrobić magazyn
Jeden z moich magazynów
Jak zorganizować magazyn na sytuacje kryzysowe i po prostu przeżyć?

 

Wielu entuzjastów samowystarczalności i gotowości na różne sytuacje kryzysowe posiada swoje zasoby żywności i sprzętu. Niektórzy mają zapasy na kilka tygodni, inni na dłuższy okres, a jeszcze inni dysponują takimi rezerwami, że potrafią przez długi czas pozostać w izolacji. To wszystko zależy od dostępności finansowej i indywidualnych planów działania.

Organizacja magazynu takich zasobów jest kluczowa dla skuteczności i bezpieczeństwa. Ważne jest, aby odpowiednio wcześniej zaplanować, ile potrzeba zapasów, jakie możliwości przechowywania są dostępne, czy jakość zasobów jest odpowiednia itd.

Warto rozważyć podzielenie rezerw na kilka miejsc. Jedną część można trzymać w domu, inną może się znajdować u zaufanych osób, takich jak rodzina czy bliscy przyjaciele, którzy są gotowi przechować część zapasów. Dodatkowo, warto mieć część zapasów w miejscu, gdzie można się schronić w razie potrzeby. Ponadto, można rozważyć stworzenie kilku mniejszych skrytek w różnych okolicznych miejscach, aby nie gromadzić wszystkiego w jednym miejscu. Ważne jest, aby te skrytki były dobrze ukryte, zabezpieczone przed niepożądanymi osobami oraz zwierzętami.

Innym pomysłem może być "naturalne" tworzenie magazynów poprzez zasadzenie jadalnych roślin w okolicy miejsca przebywania. Na przykład, uprawianie topinamburu na nieużytkach w pobliżu kryjówek może zapewnić dodatkowe zasoby żywności.

Osobiście, część moich zapasów znajduje się w domu, a inna część w piwnicy. Dodatkowo, powierzyłem pewną ilość rezerw zaufanym osobom w moim otoczeniu. W miejscu, gdzie planuję się schronić w razie potrzeby, również przygotowałem odpowiednie miejsce na zapasy. Oprócz tego, założyłem kilka ukrytych skrytek w bliskim sąsiedztwie, aby nie skupiać wszystkich zasobów w jednym miejscu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentuj, ale pamiętaj o zachowaniu kultury wypowiedzi.