Lista stron bloga

środa, 11 lipca 2018

CB-PREPPERS

CB-Preppers

Komunikacja preppersów w zasięgu ręki: Kanał CB-PREPPERS


Od pewnego czasu istnieje kanał łączności CB-PREPPERS, który stanowi alternatywę dla tradycyjnych środków komunikacji, takich jak krótkofalówki, CB-radio czy radiotelefony PMR. Został stworzony specjalnie dla preppersów, którzy są oddaleni od siebie o znaczne odległości. Dzięki temu kanałowi można utrzymywać łączność, wykorzystując jedynie dostęp do internetu, takiego jak stacje bazowe GSM (BTS), sieci Wi-Fi czy długość kabla.

Aby dołączyć do kanału CB-PREPPERS, należy zainstalować odpowiednią darmową aplikację na swoim urządzeniu, dostosowaną do systemu operacyjnego. Po zainstalowaniu aplikacji należy ją otworzyć i utworzyć konto. Na podany podczas rejestracji adres e-mail zostanie wysłany link aktywacyjny, który należy kliknąć. W aplikacji należy przejść do zakładki "KANAŁY", a następnie wybrać opcje "DODAJ KANAŁY" i "ZNAJDŹ KANAŁ". W wyszukiwarce należy wpisać nazwę kanału CB-PREPPERS. Gdy kanał zostanie znaleziony, należy na niego kliknąć i wybrać opcję "DODAJ". Następnie wystarczy wpisać hasło "poprostuprzezyj".

Aplikacja Zello jest dostępna do pobrania na urządzenia z systemami Apple, Android oraz komputery PC poprzez stronę Zello Download. Dla użytkowników systemu Windows Phone aplikacja jest dostępna w sklepie Microsoft Store.

Komunikacja za pomocą aplikacji polega na zasadzie "naciśnij i mów", czyli po naciśnięciu przycisku można przekazać swoją wiadomość, a po puszczeniu przycisku należy czekać na odpowiedź. Jeśli nie zrozumiemy jakiejś informacji, istnieje możliwość odsłuchania ostatniej wiadomości. Program umożliwia również odtworzenie zapisanych rozmów z historii.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że ta forma komunikacji nie jest idealnym środkiem na wypadek wojny lub długotrwałego braku prądu. Jednak na chwilę obecną możemy się słyszeć mimo dużej odległości i bez potrzeby posiadania drogiego specjalistycznego sprzętu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentuj, ale pamiętaj o zachowaniu kultury wypowiedzi.