Lista stron bloga

środa, 2 maja 2018

Dzielnicowa impreza na orientację Harpuś

harpuś impreza na orientację
Źródło: materiał własny
Krótka relacja z biegu na orientację Harpuś

Od pewnego czasu szukałem jakiegoś zajęcia, którym mógłbym zainteresować córkę. Najlepiej, żeby to było wspólne spędzanie czasu. Córa ma 7 lat i jak każde dziecko lubi zabawki i bajki w TV, a ćwiczenia fizyczne by mogły nie istnieć. Jednak kiedy zobaczyła moje zdjęcia i medal z Bieguna zaczęła mi zazdrościć. Powiedziała, że chce ze mną brać udział w takich imprezach.


Nie chciałem córki wrzucać na głęboką wodę i forsować jakimś ekstremalnym biegiem, dlatego poszukałem coś bardziej odpowiedniego dla jej wieku i możliwości. Przez zupełny przypadek trafiłem na dzielnicową imprezę na orientację Harpuś.
Harpuś to gra terenowa polegająca na odnajdywaniu punktów kontrolnych rozsianych na terenie, gdzie toczy się gra, najczęściej w parkach. Do wyboru są 4 trasy o różnej trudności, w zależności od długości trasy i ilości punktów kontrolnych. Przed startem dostaje się pakiet startowy, w którym jest numer startowy i karta kontrolna, natomiast przed samym startem dostaje się mapę z zaznaczonymi punktami kontrolnymi. Przy każdym punkcie kontrolnym znajduje się specjalny dziurkacz z przypisanym wzorem dziurek do każdego punktu, którym perforujemy kartę kontrolną.
Impreza jest dla wszystkich w różnym wieku, nawet dla rodzin z dziećmi. Dzięki Harpusiowi możemy zapoznać się z ciekawymi miejscami w Trójmieście, oraz poćwiczyć spostrzegawczość i posługiwanie się mapą. Oczywiście kompas czy busola też może się przydać, aby określić kierunki.

Wg mnie Harpuś to super spędzanie czasu całej rodziny, oraz zabawa, która wprowadza w podstawy nawigacji przy pomocy mapy i kompasu.
Ogólnie impreza Harpuś była fajnie przygotowana. Widać było, że organizator zadbał, aby impreza się udała i była bezpieczna. Na koniec biegu była możliwość uzupełnienia płynów i kalorii w postaci wody oraz owoców.
Szkoda tylko, że dzieciakom zamiast medali rozdawano dyplomy. Tak czy inaczej córce impreza bardzo się podobała i nasza rodzinka jest już zapisana na następną edycję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentuj, ale pamiętaj o zachowaniu kultury wypowiedzi.