Lista stron bloga

wtorek, 19 września 2023

Moje inspiracje preppingiem i survivalowymi umiejętnościami

Moje początki z przygotowaniami na kryzysowe sytuacje

przygotowania na sytuacje kryzysowe
źródło: Pixabay.com

Jako dziecko miałem niezwykłą możliwość wychowywania się zarówno w mieście, jak i na wsi, co dało mi szerokie spektrum umiejętności i doświadczeń. Spędzałem dużo czasu u mojego dziadka, który prowadził swoją własną hodowlę zwierząt, w tym kur, świń i nutrii. Pamiętam, jak razem z nim tworzyliśmy pyszne kiełbasy i wędliny ze zwierząt, które sam hodował.

Nasi rodzice natomiast posiadali działkę ogrodniczą, na której nie rosła zwykła trawa, ale warzywa i owoce. To tam nauczyłem się, jak zbierać plony i przetwarzać je na różne przetwory, takie jak dżemy czy soki. Wspólnie z ojcem zbudowaliśmy piętrową altanę, a dzięki temu, że sami to robiliśmy, zdobyłem wcześnie umiejętności obsługi narzędzi.

W naszej piwnicy zawsze znajdowały się weki, dżemy, soki i mnóstwo przydatnych rzeczy "na wszelki wypadek". W szafce mieliśmy zapas latarki, świec i zapałek, które przydawały się podczas częstych awarii prądu. Byłem też szczęściarzem, ponieważ ojciec czasami pozwaliał mi strzelać z wiatrówki na działce. Razem z przyjaciółmi jeździliśmy pod namiot, łowiliśmy ryby, zbieraliśmy grzyby i rozpalaliśmy ogniska. Grywaliśmy też w noża i udawaliśmy żołnierzy, inspirowani amerykańskimi filmami, oraz uczyliśmy się podstaw survivalu z dostępnych książek.

Chciałbym dzielić się swoim doświadczeniem i zainspirować innych, aby odkryli potencjał w sobie i nauczyli się przygotowywać na ewentualności, niezależnie od tego, czy chodzi o nagłe utrudnienia, katastrofy naturalne czy sytuacje awaryjne.

Przygotowanie się na nieprzewidziane okoliczności nie oznacza, że żyję w ciągłej panice czy strachu. Wręcz przeciwnie, staje się to okazją do rozwoju osobistego, zdobywania nowych umiejętności i budowania więzi z innymi osobami, które się przygotowują na różne sytuacje kryzysowe. Wierzę w to, że każdy może znaleźć w sobie tę siłę i determinację, aby stać się bardziej samowystarczalnym.

Razem możemy dzielić się wiedzą, inspiracją i praktycznymi poradami, aby lepiej przygotować się na nieznane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentuj, ale pamiętaj o zachowaniu kultury wypowiedzi.